Teknoloji

Samsung, bugüne kadarki en güçlü Samsung Galaxy S Serisini tanıttı

Samsung, birinci sınıf akıllı telefon deneyiminde yeni bir çağ başlatıyor. Şimdiye kadar geliştirilmiş en güçlü Galaxy S Serisinin de aralarında bulunduğu Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 cihazları, yapay zeka teknolojisiyle fark yaratan kamerası, şık ve etkileyici tasarımının yanı sıra ileri teknolojik özellikleriyle standartları yeniden belirliyor.

Samsung, yeni Galaxy S23 Serisindeki şimdiye kadarki en güçlü kamerayla herkese kendi yaratıcılığını keşfetme özgürlüğü veriyor. Kullanıcılar artık yapay zeka (AI) yardımıyla Nightography özellikli, gerçek sinema karelerini aratmayan görüntüler çekebilecek.

Galaxy S23 Serisi için özel olarak geliştirilen Snapdragon® 8 Gen 2 Taşınabilir Platform, geleceğin oyun deneyiminin kapılarını aralıyor ve oyuncuların güç ve performans beklentilerini aşıyor. Galaxy S23 Serisinin ezber bozan yenilikleri bu kez daha çarpıcı bir tasarım diliyle sunuluyor. Serinin tasarımında, Samsung’un sürdürülebilirlik çalışmaları doğrultusunda önceki tüm Samsung Galaxy akıllı telefonlara kıyasla daha fazla geri dönüştürülmüş malzeme kullanılıyor. Samsung Galaxy kullanıcılarının uzun süredir severek kullandığı yerleşik S Pen, üretkenlik, not alma, hobiler ve daha fazlası için yeni seçenekler sunuyor.

Samsung Electronics Taşınabilir Dünya Lideri ve CEO’su TM Roh , yeni Galaxy S23 Serisi hakkında şunları söyledi: “Teknolojinin dönüştürücü etkisi, insanlara getirdiği yeniliklerin ötesinde, daha iyi bir geleceğe yaptığı katkıyla da ölçülmeli. Tüm Galaxy S23 Ultra ve Galaxy S Serisi cihazlarımız, güvenli ve birinci sınıf bir akıllı telefon deneyimi için yeni standartlar belirliyor. Güçlü performansı kalıcı inovasyonla birleştirerek yüksek performans kavramına yeni bir boyut kazandırıyoruz.”

Samsung Electronics Türkiye Lideri ve CEO’su Philip Choi“Samsung olarak inovasyon mirasımızı yeni Galaxy S Serisi ile daha da ileriye taşıyoruz. Profesyonel düzeydeki kamera sisteminin daha da akıllanmasıyla Galaxy S23 Serisi, Galaxy akıllı telefonların sunduğu en iyi fotoğraf ve video performansını vaat ediyor. Galaxy ekosisteminde artık “Samsung’un şimdiye kadar geliştirdiği en güçlü Galaxy cihazlarını Türkiye’deki kullanıcılarımızla buluşturmayı dört gözle bekliyoruz.”

Samsung, Galaxy S23 Serisi ile şimdiye kadarki en gelişmiş kamera sistemini sunuyor

Yeni Galaxy S23 Ultra, hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçılara en çarpıcı kareleri daha kolay yakalama fırsatı sunuyor. Samsung Galaxy’nin gelişmiş kamera sistemi, neredeyse tüm ışık koşullarına uygun olarak en ince detayları bile yakalayabilecek şekilde geliştirildi. Smoothed Nightography özellikleri, Galaxy S Serisinin fotoğrafları ve görüntüleri her ortamda optimize etmesini sağlar. Yapay zeka destekli manzara sinyal işleme (ISP) algoritması sayesinde, ışığın az olduğu ortamlarda çekilen manzaraları bozabilecek görsel gürültü otomatik olarak düzeltilir. Yeni Galaxy S23 Serisinde görüntü kamerasına Nightography özelliği gelirken Galaxy S23 Ultra, görüntüye ek olarak yenilenen selfie kamerası (ön kamera) için de Nightography özelliğini sunuyor.

Samsung Galaxy cihazları için bir ilk olan Galaxy S23 Ultra’nın yeni 200MP Uyarlanabilir Piksel Sensörü, unutulmaz anları çarpıcı ayrıntılarla yakalar. Ayrıca birden fazla yüksek çözünürlüklü görüntüyü aynı anda işleyebilen piksel gruplama teknolojisi de kullanılıyor. Hızlı otomatik odaklama özelliğine ek olarak Galaxy S23 Serisi, Galaxy telefonlarında ilk kez tanıtılan Galaxy Gorgeous HDR selfie kamerayı da içeriyor. Ön kamera 30 fps’den 60 fps’ye çıkabilir, böylece fark edilir derecede daha iyi fotoğraflar ve görüntüler çekebilir.

Yeni Galaxy S23 Serisi ile yaratıcılığı artıran birçok uygulama geliyor

Kişiselleştirilmiş bir fotoğraf makinesi arayan ve yaratıcılıklarını tamamen kontrol altına almak isteyen kullanıcılar için Galaxy S Serisi, fotoğrafçılık deneyimlerini bir sonraki seviyeye taşıyan araçlar sunuyor. Yalnızca Samsung Galaxy cihazlarda kullanılabilen Expert RAW uygulaması, RAW ve JPEG formatlarında DSLR tarzı manzara çekimi ve düzenleme imkanı sunuyor. Böylece kullanıcılar yanlarında ağır kamera ekipmanı taşımak zorunda kalmıyor. Bu uygulama sayesinde Çoklu Pozlama özelliği ile deneysel ve sanatsal fotoğraflar elde edilebilmektedir. Ayrıca kullanıcılar, Samsung Camera uygulamasında veya Expert RAW uygulamasında bulunan Astrofoto ayarlarını kullanarak Samanyolu’nun en net görüntülerini yakalayabilir. Ayrıca Galaxy Watch5 Serisinde yer alan ‘Camera Controller’ uygulamasının yeni yakınlaştırma özellikleri sayesinde kullanıcılar akıllı saatlerini kullanarak da en harika kareleri doğrudan çekebiliyor.

Samsung’un yeni Galaxy S23 Serisinin kamerasında kullanıcılara sunduğu diğer yenilikler ise şöyle:

Düşük ışık gibi normalde görüntüyü bulanıklaştıracağı durumlarda, çift ​​optik görüş stabilizasyonu (OIS)Galaxy S23 Ultra’da her açıdan net görüş sunar. Gelişmiş 8K video Görüntüler artık daha geniş açı ve saniyede 30 kare ile sinema benzeri bir atmosfer sunuyor. Gelişmiş nesne tabanlı Yapay Zeka diğer yandan saçtan gözlere, yüzün en ince kenarlarına kadar her detayı analiz eder. Bu sayede görüntüsü alınan kişinin dinamik özellikleri manzaraya tam olarak yansıtılır. Daha da gelişmiş bir görüntüleme deneyimi sunmak için Galaxy Buds2 Pro kulaklıklarda yeni özellikler bulunur. 360 Derece Ses Kaydıözelliği, kullanıcıların çok boyutlu ses kaydı almasına olanak tanır.

Mobil oyun deneyiminde bir başka değerli eşik aşıldı.

Hem içerik üreticileri hem de oyuncular için çıtayı zorlayan yenilikler üreten Samsung, bu geleneği yeni Galaxy S23 Serisi’nde sürdürüyor. Samsung ve Qualcomm, orijinal Qualcomm Snapdragon® 8 Gen 2 Taşınabilir Platformu ile Samsung Galaxy deneyimini optimize etti. Böylece, en hızlı Snapdragon, bir Samsung Galaxy akıllı telefon için şimdiye kadar geliştirilmiş en güçlü ve verimli platformla birlikte mevcut olacak. Tüm bunlara ek olarak Galaxy S23 Ultra, 5000mAh bataryası ile boyutunu büyütmeden cihazın güçlü kamerasını destekliyor.

Yeni tasarlanan CPU mikro mimarisi, Galaxy S23 Serisinin işleme kapasitesini Galaxy S22 Serisine kıyasla yüzde 30 artırıyor. Samsung Galaxy’nin son derece verimli NPU mimarisi, performans-güç istikrarını sağlamak için yüzde 49 oranında optimize edildi. Öte yandan yapay zeka algoritması, kullanıcıların efsane fotoğraf ve görüntüler çekmesine de olanak tanıyor. Galaxy S23 Serisindeki en değerli iyileştirmelerden biri GPU optimizasyonu. Seride kullanılan GPU (grafik işlemcisi), Galaxy S22 Serisine kıyasla yaklaşık yüzde 41 daha hızlı. Böylelikle bir akıllı telefondan yüksek performans bekleyen kullanıcılara da hitap ediyor.

Galaxy S23 Ultra, geleceğin dijital gerçekçilik dünyasına girdiğimiz bu dönemde, oyun dünyasında yaygınlaşmaya başlayan gerçek zamanlı ışın izlemeyi mümkün kılıyor. Her ışını takip edebilen bu teknoloji sayesinde kullanıcılar her sahneyi daha gerçekçi bir şekilde görüntüleyebiliyor. Tüm Galaxy S23 Serisi modellerinde bulunan ve boyut olarak genişletilen Samsung Galaxy Cihaz Soğutma özelliği, oyunseverlerin heyecanını asla yarıda bırakmıyor.

Tüm bu güçlü özelliklere uygun olarak Galaxy S23 Ultra, daha keskin köşelere sahip 6,8 inç kavisli ekranıyla daha geniş ve daha düz bir yüzey alanı sunuyor. Böylece bir Samsung Galaxy akıllı telefonda mümkün olan en uygun görsel deneyimi vaat ediyor. Samsung Galaxy’nin yeni ‘Artırılmış Konfor’ özelliği, kullanıcıların renk tonlarını ve kontrast seviyelerini uyarlamasına olanak tanır. Bu özellikle gece kullanımı sırasında telefon ekranının neden olabileceği göz rahatsızlığını azaltır. Peyzaj Güzelleştirme özelliği ise artık iki yerine üç ışık seviyesine uyum sağlayarak gündüz kullanımlarında da parlamayı azaltıyor.

Yeni Galaxy S23 Serisi gelecek nesiller düşünülerek tasarlandı

Galaxy S23 Serisi, insan yaşamını zenginleştiren ve gezegenimizin geleceği düşünülerek tasarlanan birinci sınıf teknolojilerde çıtayı yükseltiyor. Galaxy S22 Serisinde kullanılan geri dönüştürülmüş malzemelerin oranı Galaxy S23 Serisi cihazlarda daha da artıyor. Geri dönüştürülmüş malzemelerle üretilen bileşen sayısı Galaxy S22 Serisinde 6 iken Galaxy S23 Serisinde bu sayı 12’ye yükseldi. Bu aletlerin ortasında geri dönüştürülmüş alüminyum ve geri dönüştürülmüş cam kullanılmıştır. Ayrıca atık balık ağları, su bidonları ve pet şişe atıklarından geri dönüştürülen plastik malzemeler de telefon bileşenleri arasında yer alıyor.

Yeni Galaxy S23 Serisi aynı zamanda uzun süreli kullanım için daha fazla dayanıklılık sunan Corning® Gorilla® Glass Victus® 2’yi kullanan ilk cihaz Serisidir. Bu malzeme yüzde 22 daha fazla geri dönüştürülmüş içerik içeriyor. Ayrıca Galaxy S23 cihazlarında yüzde 100 geri dönüştürülmüş kağıt malzemelerden yeniden tasarlanan kutu ambalaj kullanılıyor. Yeni Galaxy S23 Serisi, daha düşük çevresel etkisi nedeniyle UL ECOLOGO® sertifikasına da layık görüldü.

Galaxy S23 Serisinin üstün deneyimi, dört nesil işletim sistemi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi alacak. Uzun süreli kullanım için kullanıcılar, kaza sonucu oluşan hasar ve onarım ihtiyaçları için sunulan Samsung Care+ gibi birçok hizmeti de kullanabilecek.

Kullanıcı dostu güvenlik ve gizlilik özellikleriyle şeffaf bir cihaz deneyimi

Galaxy S23 Serisindeki akıllı telefonların her biri, Samsung’un uçtan uca Samsung Knox kasasına sahiptir. Samsung Knox, şu anda piyasada bulunan diğer tüm mobil cihaz, platform veya çözümlerden daha fazla devlet ve endüstri sertifikasına sahiptir. Samsung Galaxy’nin Güvenlik ve Gizlilik Kontrol Paneli, kullanıcı bilgilerine kimin eriştiği ve bunların nasıl kullanıldığı konusunda tam kontrol sunar. Kullanıcılar, kişisel bilgilerinin risk altında olup olmadığını bir bakışta görebilir ve daha güvenilir bir deneyim için teklifler alabilir. Kullanıcılar daha fazla güvenliğe ihtiyaç duyduğunda, Knox Vault güvenlik platformu, güvenlik açıklarına karşı Galaxy S23 Serisindeki cihazın ve işletim sisteminin geri kalanından değerli verileri izole edebilir.

Bağlantılı yaşam formlarıyla daha fazla özgürlük ve esneklik

Temas deneyimlerinin yeni özellikleri, yeni Samsung Galaxy S Serisinin tüm modellerinde göze çarpıyor. Samsung Galaxy bilgisayarlar ve tabletler arasında fare ve klavye ilişkisi kuran Samsung Multi-Control özelliği artık Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ ve Galaxy S23’te de kullanılıyor. Bu, cihazlar arasında geçişte tam esneklik sunar. Ayrıca gelişmiş metin işleme, URL gibi metinlerin cihazlar arasında kopyalanıp yapıştırılmasını kolaylaştırır. Böylece kullanıcılar bir cihazda başladıkları işe başka bir cihazda devam edebiliyorlar. Samsung Notes ve S Pen, Galaxy S23 Ultra’da Google Meet ile kullanılabiliyor ve görüntülü sohbetler artık daha işlevsel. Google Meet’in Canlı Paylaşım özelliği ise görüşmedeki katılımcıların belgeleri kendi cihazlarından değiştirmesine olanak tanır. Bu sayede dokümanları ortak bir ekranda görüntüleme ihtiyacı ortadan kalkar.

Galaxy S23 Serisi, doğadan ilham alan Phantom Black, Cream, Green ve Lavanta olmak üzere dört farklı mat renk seçeneğiyle satışa sunulacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler